W 17. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Pałac Bydgoszcz przegrał w Łodzi w Atlas Arenie z ŁKS-em Commerceconem 0:3.

Siatkarki Pałacu sprawiłyby wielką sensację, wywożąc choćby punkt z Atlas Areny w Łodzi, rywalizując z obecnie trzecią drużyną Ligi Siatkówki Kobiet, ŁKS-em Commerceconem. Punktu nie zdobyły, ale faworytki w dwóch setach musiały się sporo natrudzić, by pokonać bydgoszczanki.

W pierwszym secie Pałac zaskoczył, gdy objął prowadzenie  4:1. Gdy jednak gospodynie zdobyły 10 punktów pod rząd losy pierwszej odsłony meczu były przesądzone. Najwięcej walki było w drugim secie. Pałacanki ponownie rozgrywkę zaczęły znakomicie i prowadziły 5:2. Potem łodzianki wyrównały i walka punkt za punkt toczyła się do końca partii. W końcówce o wymagane dwa punkty lepsze były gospodynie.

W trzecim secie, choć ŁKS prowadził 18:12, to zwycięstwo w nim łodzianek nie było pewne do końca. Bydgoszczanki niemal odrobiły straty (23:22), ale kolejne dwie piłki przyniosły powodzenie faworytkom.

Już w środę Pałacanki jadą do Piły na ćwierćfinałowy mecz o Puchar Polski  z Enea PTPS-em.

ŁKS Commercecon Łódź - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:23, 25:22)

ŁKS Commercecon: Muhlsteinova, Sielicka, Kwiatkowska, Kowalińska, Bidias, Efimienko, Strasz (libero) oraz Mras.

Pałac: Mazurek, Fedusio, Świder, Kuligowska, Maternia, Różyńska, Jagła (libero) oraz Krzywicka, Świder, Fojucik