Światłownia zaprasza w piątek i sobotę (26 i 27 czerwca) na dwa koncerty . W piątek o godz. 18 Rafał Bladowski zaprezentuje klasykę polskiej piosenki, a w sobotę o tej samej godzinie wystąpi Jacek „Buskin’ Jack” Herzberg – One Man Blues.
Patrycja Malinowska zaprezentuje klasykę polskiej piosenki. Dla Patrycji śpiew jest naturalny jak oddychanie. Występowała dla królowej Belgii, prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, prezydentowej Marii Kaczyńskiej oraz prezydentowej Anny Komorowskiej, a także w programie Od przedszkola do Opola (z Wolną Grupą Bukowina w piosence „Sielanka o domu”.), kilkakrotnie w Ciechocinku na Festiwalu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, gdzie w 2009 roku zdobyła nagrodę GRAND PRIX. W 2010 roku grała w musicalu „Drogi życia”, który zajął 1 miejsce na międzynarodowym festiwalu w San Remo. W 2013 wzięła udział w programie Must be the Music w duecie „Czarno to widzę”, w którym doszła do finału. Jest laureatką I miejsca na XX Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu, Nagrody Specjalną na I Ogólnopolskim Festiwalu dla Osób Niewidomych i Niedowidzących w Opolu. Statystowała w serialu Ojciec Mateusz, a w tym roku wzięła udział w nagraniach do serialu „Pasjonaci”. Jako jedyna Polka zakwalifikowała się na międzynarodowy festiwal w Hongkongu. Z przyczyn bezpieczeństwa i trudnej sytuacji politycznej festiwal został przełożony na następny rok, jednak Patrycja wierzy, że i tam zaśpiewa. 3 grudnia ub. roku wystąpiła na Zamku Królewskim w Warszawie podczas gali konkursu „Człowiek bez Barier”.
Jacek „Buskin’ Jack” Herzberg – One Man Blues
„Buskin’ Jack” to artystyczny pseudonim i zarazem nowe muzyczne wcielenie Jacka Herzberga – bydgoskiego bluesmana, założyciela i lidera kilku formacji muzycznych doskonale znanych bluesowej publiczności. W ciągu ponad 20 lat muzycznej aktywności ze swoimi zespołami – Green Grass, Doktor Blues, Double Six - wielokrotnie występował na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce (Rawa Blues-Katowice, Bluesada-Szczecin, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Toruń Blues Meeting, Blues & Jazz Meeting-Katowice, Blues Express – Zakrzewo, Jimiway – Ostrów Wlkp, Muzyczny Camping – Brodnica, Suwałki Blues Festival), dużych imprezach plenerowych (np. „Przystanek Woodstock”, „Przystanek Olecko”, „Folk Fest – Krotoszyn”), a także w klubach bluesowych na terenie Polski i poza granicami.
Jego dorobek fonograficzny stanowią płyty: Green Grass – Ostatni Raz (1993), Green Grass – Tańcz z nami (2001), Green Grass – One Man Band (2004), Green Grass – Blues dla Majki (2007), Doktor Blues – Live (2008), Green Grass & Shrimp City Slim – Transatlantic Blues Project (2012), Green Grass – Blues Collection (2016).
Koncerty dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.