Kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu  Paweł Olszewski stwierdził  dzisiaj podczas konferencji prasowej, że planowana budowa kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy z pieniędzy budżetu państwa jest jedynie obietnicą wyborczą wicepremiera Piotra Glińskiego oraz parlamentarzystów PiS.

Poseł Paweł Olszewski stwierdził dzisiaj podczas konferencji prasowej, że prezentacje "świetlanej przyszłości" dla Bydgoszczy tuż przed wyborami poczynione przez wicepremiera Piotra Glińskiego i posłów PiS nie mają pokrycia w rzeczywistości. Paweł Olszewski odniósł to spostrzeżenie przede wszystkim do ostatniej wizyty wicepremiera Glińskiego i ogłoszenia przez niego budowy kampusu Akademii Muzycznej ze środków budżetu państwa.

- Te deklaracje nie mają pokrycia w żadnych dokumentach finansowych, ani w projekcie budżetu państwa na 2020 rok, ani w wieloletnich programach inwestycyjnych - mówił Paweł Olszewski i dodał: - Aktywność premiera Glińskiego i parlamentarzystów PiS ma charakter werbalny i tylko i wyłącznie pod wybory.

Kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu wsparł prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który podkreślił, że Bydgoszcz miała najlepszy okres w swojej historii, kiedy miała silną reprezentację w rządzie. Wskazał na okres, kiedy sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju był Paweł Olszewski, a ministrem spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska. - To był okres dobrych decyzji i skutecznych decyzji i ich wdrożenia w życie - tłumaczył Bruski i przypomniał wybudowanie nowego dworca PKP i linii tramwajowej do Fordonu.  Obecny etap historii miasta scharakteryzował następująco: - Po stronie PiS pustka i nie ma za co dziękować.  Bydgoszcz jest marginalizowana. To w rządzie zapadają decyzje, które mają skutki finansowe. Dwukrotnie zapraszałem pana premiera Morawieckiego, wiedząc, że będzie w Bydgoszczy. Niestety, ani jedno, ani drugie zaproszenie nie zostało przyjęte - z żalem powiedział Bruski i podkreślił, że podczas tych spotkań podniósłby ważne tematy dla miasta, takie jak budowa drogi ekspresowej S10, skażenia terenów pozachemowskich.

- Panowie z PiS-u, dość z obłudą, dość z hipokryzją - podsumował poseł Olszewski.

Zdjęcia: Jacek Nowacki