Mecz na szczycie drugiego w tabeli Artego z Wisłą nie dostarczył emocji. Bydgoszczanki tylko raz na początku meczu w 5 minucie wyszły na prowadzenie 8:6 po celnym rzucie za 3 punkty Julie McBride. Potem mecz przeszedł pod pełną kontrolę krakowianek. W szeregach Wisły znakomity mecz zagrała Jantel Lavender, która zanotowała double-double: zdobyła 28 punktów i zanotowała 15 zbiórek.

Wiślaczki zagrały w Bydgoszczy niezwykle skutecznie, notując z półdystansu ponad 70-procentową skuteczność. Artego zabrakło agresywności w obronie, a regularnie zaczęły trafiać dopiero w czwartej kwarcie.

Artego, po raz pierwszy w tym sezonie od czasu otwarcia hali, przegrało mecz u siebie.
Za tydzień ostatnia kolejka Tauron Basket Ligi Kobiet. Wisła jeszcze przed meczem w Bydgoszczy zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. Bydgoszczanki, jeśli chcą zająć drugie miejsce przed Energą Toruń, w niedzielę, 8 marca, będą musiały pokonać we Wrocławiu Ślęzę.

Artego Bydgoszcz – Wisła Can Pack Kraków 68:90 (16:25, 17:22, 13:26, 22:17)

Artego: Carter 16, Koc 11, McBride 10, Bekasiewicz 9, Gatling 9, Szybała 4, Krężel 3, Mowlik 3, Morris 3, Niedźwiedzka 0.

Wisła: Lavender 28, Quigley 17, Abdi 12, Żurowska-Cegielska 10, Ouvina 8, Vandersloot 7, Skobel 4, Ziętara 4, Petronyte 0, Grabska 0, Puter 0.

Więcej zdjęć: TUTAJ