W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz przegrało we własnej hali ze Ślęzą Wrocław 61:69.

Koszykarki Ślęzy powtórzyły sukces sprzed dwóch tygodni, kiedy jednym punktem pokonały bydgoszczanki, i wygrały dzisiaj z Artego 69:61. Mecz był wyrównany, ale co warto odnotować, wrocławianki wygrały wszystkie kwarty.  W całym meczu, jedynie w drugiej kwarcie bydgoszczanki na krótko objęły prowadzenie (27:25, 31:29). Pozostała część meczu przebiegła przy kilkupunktowym prowadzeniu przyjezdnych.

W bydgoskiej drużynie na wyróżnienie zasługuje Ziomara Morrison, która zaliczyła 14 punktów i Julie McBride, która próbowała przyspieszyć grę bydgoszczanek w ataku.

Jutro w Artego Arenie drugi mecz o godz. 18.00. Ślęza prowadzi 1:0. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Artego Bydgoszcz - 1KS Ślęza Wrocław 61:69 (15:20, 18:19, 13:14, 15:16)

Artego: McBride 14, Morrison 14, Stanković 10, Międzik 6, Szott-Hejmej 1 oraz Poboży 8, Radočaj 4, Kuczyńska 2, Hornbuckle 2, Kocaj 0

1KS Ślęza: Udodenko 14, Kastanek 13, Burdick 11, Szybała 6, Colson 5 oraz Dikeoulakou 12, Palenikova 8, Dobrowolska 0, Miletic 0, Marciniak 0