W meczu 5. kolejki rundy zasadniczej Energa Basket Ligi Enea Astoria pokonała MKS Dąbrowa Górnicza 90:78. Po czterech porażkach to pierwsze zwycięstwo bydgoszczan od początku rozgrywek.

Mecz Astorii z MKS-em był spotkaniem drużyn, które nie wygrały dotąd żadnego meczu od początku rozgrywek. Przełamali się bydgoszczanie. W pierwszej i ostatniej kwarcie Astoria dominowała na parkiecie. Skrzydłowy drużyny gości Sacha Killeya-Jones podrywał swój zespół widowiskowymi akcjami do walki, ale skuteczniejsza w rzutach zza linii drużyna gospodarzy nie pozwoliła MKS-owi na zniwelowanie punktowej przewagi uzyskanej w pierwszych 10 minutach gry.

W kolejny czwartek, 1 października, na bydgoszczan czeka mecz derbowy. W Toruniu Astoria zmierzy się z Polskim Cukrem.

Enea Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 90:78 (21:13, 18:22, 24:22, 27:21)

Enea Astoria: Chyliński 19, Sanders Jr 14, Dambrauskas 13, Frąckiewicz 8, Krasuski 7 oraz Nizioł 17, Gabrić 10, Aleksandrowicz 2, Nowakowski 0

MKS: Killeya-Jones 22, Moore 14, Nowakowski 10, Karačić 6, Mazurczak 6 oraz Wilson 14, Ratajczak 2, Motylewski 2, Dawdo 2