Koszykarki Artego przegrały z CCC Polkowice 63:80  pierwszy  mecz w rywalizacji o brązowe medale Basket Ligi Kobiet. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Mecz nr 2 już jutro o godz. 19.00.

Bydgoszczanki mecz zaczęły rewelacyjnie. Po rzutach Bernice Mosby (zza linii 675 cm) i Deneshy  Stallworth prowadziły 5:0. Wtedy do akcji przystąpiły gospodynie. Sygnał do kontry dała rzutem za 3 pkt. Weronika Gajda i niebawem na tablicy było  20:9. Wtedy  do głosu ponownie doszły przyjezdne i po serii 14 punktów zdobytych pod rząd to one objęły prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem: po 23.

W drugiej kwarcie prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Początek należał do Artego, ale w końcówce o trzy punkty lepsze były gospodynie.

Po przerwie polkowiczanki zaczęły coraz bardziej przeważać, a grające bardziej faul bydgoszczanki traciły dystans. Gdy za piąte przewinienie zeszła z parkietu Maurita Reid, wiadomo było, że Artego meczu nie rozstrzygnie na swoją korzyść.

Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Drugi mecz już w czwartek w Polkowicach.

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 80:63 (23:23, 16:13, 19:9, 22:18)

CCC: Waleria Musina 17, Weronika Gajda 17, Raisa Musina 12, Mariona Ortiz 10, Isabelle Harrison 10, Ewelina Gala 7, Magdalena Leciejewska 4, Angelika Stankiewicz 3, Marija Rezan 0, Magdalena Idziorek 0, Paula Światowska 0.

Artego: Bernice Mosby 20, DeNesha Stallworth 12, Maurita Reid 11, Elżbieta Międzik 10, Martyna Koc 6, Katarzyna Suknarowska 2, Karina Szybała 2, Charity Szczechowiak 0.