W meczu 13. kolejki III ligi Zawisza Bydgoszcz pokonał Stolem Gniewino 2:0 (0:0).

Mecz zaczął się niezwykle obiecująco.  Kibic Zawiszy na środku murawy tuż przed pierwszym gwizdkiem na rozpoczęcie spotkania oświadczył się swojej wybrance. Oświadczyny zostały przyjęte, była owacja, a para narzeczonych wniebowzięta.

Potem rozpoczęła się gra, która w pierwszej połowie nie zachwyciła. Akcje drużyn rwały się. Była walka, ale tego, co kibice oklaskują niewiele.

Po przerwie gra niewiele się poprawiła. Kiedy wydawało się, ze mecz zakończy się podziałem punktów, dwie akcje bydgoszczan nagrodziły cierpliwość kibiców. Najpierw, w 88 min. płynną akcję niebiesko-czarnych zakończył Rafał Piekuś celnym trafieniem do bramki Żynela.

Potem strzelca bramki zmienił Jan Chachuła i godnie go zastąpił. Tuż przed polem karnym zdecydował się na strzał. Piłka poszybowała pod poprzeczkę i Żynel ponownie wyciągał piłkę z szatni.

Po zwycięstwie bydgoszczanie awansowali na 9. miejsce w tabeli.

W kolejnym ligowym meczu Zawisza zmierzy się 23 października w Szczecinie ze Świtem. Początek meczu o godz. 15.

Zawisza Bydgoszcz - Stolem Gniewino 2:0 (0:0)

• 1:0 Rafał Piekuś (88)
  • 2:0 Jan Chachuła (90)

Zawisza: Szelong - Maciejewski, Jastrzembski, Witucki - Żyliński, Sochań (85' Okuniewicz), Koziara (89' Tunkiewicz), Prejs - Piekuś (89' Chachuła), Żylski, Brzeziński (69' Mielcarek)

Stolem: Żynel - Bukowski, Wiśniewski, Kotwica, Balewski (76' Hofman), Dampc (76' Paluch), K. Patelczyk (65' Bać), Klarecki, D. Patelczyk, Sobczyński (76' Gross), Maszota