Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz w drugim meczu play off o 9. miejsce w TAURON Lidze pokonał #VolleyWrocław 3:2. MVP Marta Ziółkowska. Bydgoszczanki w serii do dwóch zwycięstw wygrały 2-0.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz kończą tegoroczne rozgrywki ligowe na 9. miejscu w Polsce. Dzisiaj we Wrocławiu, w drugim meczu play off o 9. miejsce w TAURON Lidze, po raz drugi bydgoszczanki pokonały rywalki po tie-breaku.

Pierwszego seta dość łatwo wygrały gospodynie. W drugiej partii, by doprowadzić do remisu w setach, bydgoszczanki musiały się bardziej napracować. Skuteczność w ataku i na zagrywce poprawiła Alexandra Dascalu. Jej zbicie i zagrywka Mazurek okazały się decydującymi akcjami na finiszu seta.

W trzeciej partii ponownie dominowały wrocławianki, ale w czwartej odsłonie Polskie Przetwory Pałac wygrały różnicą aż dziesięciu punktów. W tie-breaku walka była wyrównana do stanu 8:8. Następnie bydgoszczanki uzyskały  przewagę, a meczową piłkę, a tym samym sezon 2020/2021, zakończyła atakiem Ewelina Żurowska.

#VolleyWrocław - Polskie Przetwory Pałac 2:3 (25:21, 23:25, 25:17, 15:25, 12:15)

#VolleyWrocław: Witkowska, Murek, Szady, Rapacz, Bączyńska, Fedorek, Gancarz, Adamek (libero), Wołodko, Chorąża

Polskie Przetwory Pałac: Dascalu, Ziółkowska, Hawryła, Mazurek, Żurowska, Bidias, Jagła (libero), Reiter, Lijewska, Michalewicz