Piąty mecz siatkarek Pałacu w ORLEN Lidze i piąta przegrana. Mimo porażki znowu zobaczyliśmy, że bydgoszczanki stać na lepsze wyniki w lidze. W przeciwieństwie do ostatniej przegranej z Aluprofem w Łuczniczce, w Muszynie z Muszynianką bydgoszczanki pokazały, że w kolejnych spotkaniach nie są skazane na same klęski.

Do meczu przystąpiły bojowo. Zaskoczyły rywalki i na przerwie technicznej prowadziły (8:6). Potem walka toczyła się punkt za punkt. Gospodynie doprowadziły jednak do remisu (14:14), przełamując opór pałacanek w końcówce. Początek drugiego seta należał do muszynianek (6:1, 8:3). Natalie Krawulska i Misiuna w ataku spisywały się jednak nieźle i bydgoszczanki niemal odrobiły stratę (13:12). Jednak dobra passa bydgoskiego zespołu była chwilowa i drugi setowy punkt należał do Muszyny.

Gdy w trzecim secie Muszynianka na pierwszej przerwie wygrywała 8:4 można było oczekiwać, że jest już po meczu. Wtedy Pałac pokazał, że potrafi zdobywać punkty. Dobry przykład dała Natalia Misiuna, która kilkoma udanymi akcjami poderwała zespół do walki. Pięć zdobytych punktów pod rząd i to przyjezdne wyszły na prowadzenie. Po zdobyciu jednego punktu przez Muszynę (9:9), Pałac dorzucił kolejne sześć. Nie utrzymał jednak zdobytej przewagi, bo gospodynie złapały z kolei dobrą passę i doprowadziły do remisu (16:16). Na szczęście w końcówce seta to bydgoszczanki grały jak natchnione i seta wygrały z pięciopunktową przewagą.

Pałac nie przywiózł punktu z Muszyny, ale pokonanie bydgoszczanek w czwartym secie nie przyszło gospodyniom łatwo. Gdy było 21:19 wszystko mogło się zdarzyć, jednak finisz należał do Muszyny. 22. punkt miejscowe zdobyły po skutecznym bloku Sosnowskiej, a następny, 23., po asie serwisowym Savić i było po meczu.

W najbliższy poniedziałek Pałac zagra w Łuczniczce z KSZO. Dotychczasowy dorobek punktowy drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego jest taki jak Pałacu. Przekonamy się zatem, którą drużynę stać na zwycięstwa.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:20, 25:20, 20:25, 25:20)

Muszynianka: Savić, Grejman, Szczygieł, Helić, Sosnowska, Kurnikowska, Milovits, Krzos (libero) oraz Hatala, Pelc, Ciaszkiewicz

*Pałac: Misiuna, Krawulska, Krzywicka, Kuligowska, Śmieszek, Bałdyga, Nowakowska (libero)