W meczu 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Pałac przegrał z Developresem SkyRes Rzeszów po tie-breaku.

Mecz z aspirującym do medali zespołem z Rzeszowa Pałacanki zaczęły rewelacyjnie. Po dwóch błędach w ataku przyjezdnych i trzech zbiciach gospodyń było 5:0. Zmiany w składzie pomogły uporządkować grę rzeszowianek, które błyskawicznie przejęły inicjatywę. Bydgoszczanki długo były bezradne wobec ofensywnej gry Developresu. Dopiero od wyniku 9:20 zaczęły odrabiać straty. Na wygranie seta było jednak za późno.

Drugi set to znakomity okres gry Eweliny Krzywickiej i poprawienie gry w ataku Misiuny i Gałuchy. Bydgoszczanki zdominowały wydarzenia na parkiecie i po objęciu prowadzenia (3:0) systematycznie powiększały przewagę. Partię zakończył techniczny as Mazurek.

W trzeciej odsłonie prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie, a gdy Gałucha i Krzywicka zapunktowały dwukrotnie na przemian, zdobywając pod rząd 4 punkty (17:13) przed gospodyniami pojawiła się szansa wygrania partii. Wtedy rywalki do walki poderwała  Zaroślińska. Siedem punktów zdobytych przez nią w tej części meczu doprowadziły do tego, że rzeszowianki po doprowadzeniu do remisu (20:20) szalę seta w końcówce przechyliły na swoją stronę.

W czwartej partii do 16:16 toczył się bój punkt za punkt. Wtedy błąd serwisowy znakomitej dotąd Zaroślińskiej podciął pewność siebie rzeszowianek i bydgoszczanki zdobyły cztery punkty pod rząd. Szansy wygrania seta i zdobycia punktu w meczu bydgoszczanki przy tej przewadze już nie zaprzepaściły.

Decydującą rozgrywkę lepiej zaczął Developres (0:4). Pałacanki doprowadziły do wyrównania (9:9), ale wtedy przyjezdne ponownie odskoczyły na 4 punkty (9:13) i wygranej nie dały już sobie odebrać.

Dzięki zdobytemu punktowi Pałac awansował na 4. miejsce w tabeli. Piąte miejsce zajmują Budowlane z Łodzi, które dzisiaj niespodziewanie przegrały u siebie z BKS-em Bielsko-Biała 0:3.

W najbliższy poniedziałek, 21 stycznia, Pałac kolejny ligowy mecz rozegra w Pile z Eneą PTPS-em.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (16:25, 25:16, 23:25, 25:22, 11:15)

Bank Pocztowy Pałac: Balmas, Ziółkowska, Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Gałucha, Jagła (libero) oraz Kuligowska, Andersohn.

Developres SkyRes: Witkowska, Hawryła, Blagojević, Barakowa, Mlejnkowa, Zaroślińska-Król, Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero), Rabka, Tokarska, Janewa, Żabińska, Hatala.