Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz awansowali do finału Okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni Piotra Gruszki pokonali dzisiaj Legię Chełmża 1:0.

Już w szóstej minucie jeden z legionistów zagrał piłkę ręką w polu karnym, a Szymon Maziarz pewnie zamienił jedenastkę na bramkę. Później na boisku działo się niewiele. Legia próbowała szczęścia strzelając z dystansu, ale albo skutecznie interweniował  Gracjan Fabiszewski, albo piłka leciała daleko od  jego bramki.

Chemik mógł w  drugiej połowie podwyższyć prowadzenie. Szansę miał Maciej Kot, ale bramkarz Legii obronił jego strzał, a kilka  minut później Nowak trafił w słupek. Wynik 1:0 utrzymał się do końca meczu i Chemik  Moderator awansował do finału, w którym zmierzy się z  Elaną Toruń. III-ligowiec pokonał dziś Unię Solec Kujawski 2:1.

W najbliższą niedzielę chemicy pojadą do Izbicy Kujawskiej, gdzie zmierzą się z obecnym wiceliderem tabeli IV ligi  - Kujawianką. W czwartek, 31 maja, zagrają u siebie z Cuiavią Inowrocław.  Mecz połączony będzie z Piłkarskim Dniem Dziecka. Początek o godz. 17:00.