Ostatnie minuty spotkania koszykarek Artego z CCC Polkowice przyniosły wielkie emocje zgromadzonym w Artego Arenie kibicom. Bydgoszczanki lepiej zniosły trudy meczu, w ostatnich sekundach spotkania opanowały nerwy i pokonały aktualne wicemistrzynie Polski.

Przebieg gry w pierwszej kwarcie nie zapowiadał emocji. Artego znakomicie weszło w mecz, a szybkie akcje bydgoszczanek zaskoczyły przyjezdne. Po sześciu minutach było 17:0! Wtedy jednak polkowiczanki się przebudziły. Mozolnie zaczęły odrabiać straty i stało się jasne, że w Bydgoszczy pogromu nie będzie. Druga kwarta przyniosła kompletną odmianę meczu. Przyjezdne zagrały agresywnie w obronie, a gospodynie notowały dużo strat piłek. Na dodatek skuteczność bydgoszczanek zaczęła szwankować. Gdy po pierwszej połowie przewaga Artego wynosiła 2 punkty można było spodziewać się dużych emocji po przerwie.

Trzecia kwarta przyniosła walkę o każdy metr parkietu. Zrywy Artego na 42:35, a nawet 51:42 niwelowane były przez ambitne polkowiczanki. Na ostatnią kwartę bydgoszczanki wyszły, prowadząc 3 punktami. Na 8 minut przed końcem po celnych rzutach osobistych Kaczmarskiej CCC objęło po raz pierwszy prowadzenie: 55:54. Przez kolejne 6 minut obie drużyny grały niezwykle nerwowo, co odbiło się na skuteczności. Jednak to przyjezdne przerywały akcje bydgoszczanek faulami, dlatego w samej końcówce każdy ich faul skutkował rzutami wolnymi zawodniczek Artego. Zadrżały jednak serca kibiców, gdy najpierw Carter, a zaraz po niej McBride nie zdobyły z akcji punktów, a rzut Swanier za 3 pkt. dał Polkowicom prowadzenie 62:58. Wtedy na 2 min. 20 sek. przed końcem meczu trener Tomasz Herkt wziął przerwę na żądanie. Po niej Julie McBride poprowadziła gospodynie do zwycięstwa.

W ostatnich 2 minutach Artego zdobyło 8 pkt., z czego 6 było autorstwa amerykańskiej Polki. Polkowice odpowiedziały tylko jednym celnym rzutem za 2 pkt. i dlatego w meczu bydgoszczanki mogły cieszyć się ze zwycięstwa!

Więcej zdjęć: TUTAJ

Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice 66:64 (22:13, 13:20, 16:15, 15:16)

Artego: J. McBride 26, A. Carter 12, E. Mowlik 11, C. Nwagbo 8, A. Bekasiewicz 0 oraz M. Koc 9, D. Morris 0, K. Krężel 0.
CCC: H. Sverrisdottir 14, T. Hall 11, M. Kaczmarska 10, N. Swanier 9, D. Owczarzak 8, A. Sutherland 6, A. Majewska 6, A. Szczepanik 0.