W meczu 2. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz pokonał po dogrywce Eneę AZS Politechnikę Poznań 91:85.

Zadziwiający i szalony przebieg miał mecz Basketu-25 z akademiczkami z Poznania.

Po wyrównanej pierwszej połowie przyjezdne wygrywały z bydgoszczankami 1 punktem (42:41). Po przerwie drużyny zadziwiły dyspozycją.

W III kwarcie bydgoszczanki stanęły. Zdobyły zaledwie 13 punktów przy 27 punktach rywalek. Mało kto mógł przypuszczać, że w ostatnich 10 minutach meczu role się odwrócą, a Basket, przegrywając, 54:69,  wróci do meczu!

Tymczasem gospodynie zaczęły gonić wynik i strata na dwie i pół minuty przed końcem spotkania zmalała do 6 punktów (67:73). Emocje sięgnęły zenitu, kiedy na 7 sek. przed końcem meczu Houser rzutem zza linii doprowadziła do remisu (75:75). Poznanianki nie dawały za wygraną i celnym trafieniem na 2 sekundy przed końcową syreną ponownie prowadziły (77:75). Na doprowadzenie do remisu i dogrywki Miskinienie potrzebowała 1 sekundy.

Dogrywkę bydgoszczanki wygrały dość pewnie i uratowały dwa punkty!

Kolejne ligowy mecz Basket-25 ponownie zagra w Arenie Bydgoszcz. 17 października o godz. 17:00 podejmie CCC Polkowice.

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - Enea AZS Politechnika Poznań 91:85 (19:16, 22:26, 13:27, 23:8, 14:8)

Polskie Przetwory Basket-25: Miskiniene 22, W. Sobiech 17, Fontaine 14, Michałek 10, Stankiewicz 9 oraz Houser 11, Poboży 5, Zasada 3, R. Sobiech 0

Enea AZS Politechnika: Popović 26, Davis-Reimer 15, McCray 15, Banaszak 5, Rogozińska 0 oraz Marciniak 9, Makurat 8, Demczur 5, Żukowska 2, Piasecka 0