Siatkarze Łuczniczki przegrali dzisiaj z Resovią, ale kibice zobaczyli siatkówkę na najwyższym poziomie.
W pierwszym secie do pierwszej przerwy technicznej walka toczyła się punkt za punkt. Potem Bartosz Kurek dał znać, że jest jednym z najlepszych atakujących w PlusLidze i Resovia wyszła na kilkupunktowe prowadzenie (15:11, 16:13). Wtedy bydgoszczanie pokazali, że wyszli na parkiet by pokonać mistrza Polski. Punkty blokiem i z zagrywki zdobył Klinkenberg i to gospodarze prowadzili. Ostatnia akcja seta zakończyła się atakiem Ruciaka i Łuczniczka prowadziła 1:0.

Na pierwszej przerwie technicznej w drugim secie bydgoszczanie prowadzili 8:6. Po błędach rzeszowian, dobrej grze w ataku Klinkenberga, a w bloku Jurkiewicza bydgoszczanie utrzymywali przewagę (11:8). Wtedy znakomitym serwisem popisywał się Tichacek, a gra gospodarzy się zacięła. To bezlitośnie wykorzystali mistrzowie Polski i wyszli na prowadzenie (16:13). Tej straty do końca seta gospodarze nie potrafili odrobić i goście wyrównali w setach.

Trzecia partia rozgrzała publiczność. Oglądaliśmy siatkówkę na znakomitym poziomie. Goście wyszli na prowadzenie (8:4), ale po pierwszej przerwie technicznej bydgoszczanie mozolnie odrabiali stratę i w końcówce seta wynik oscylował wokół remisu. Znakomitą partię rozgrywał Bartosz Krzysiek. Gdy na tablicy pojawił się wynik 22:22, następne akcje poderwały publiczność z krzeseł. W grze na przewagi górę wzięło jednak doświadczenie mistrzów Polski.

Do tie-breaka Łuczniczce nie udało się doprowadzić. Resovia od początku czwartego seta objęła prowadzenie (8:4). Łuczniczkę stać jeszcze było na doprowadzenie do remisu (9:9, 11:11). Potem jednak goście odzyskali czteropunktową przewagę (16:12). Mimo odrobienia części strat Łuczniczka, po zaciętym boju, uległa Resovii. Najlepszym graczem meczu wskazany został Bartosz Kurek.

Więcej zdjęć: TUTAJ

Łuczniczka Bydgoszcz – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:23, 20:25, 27:29, 23:25)

Łuczniczka: Nowakowski, Klinkenberg, Jurkiewicz, Radke, Ruciak, Krzysiek, Żurek (libero) oraz Murek, Kosok, Wolański

Resovia: Kurek, Dryja, Lyneel, Paszycki, Drzyzga, Penczew, Wojtaszek (libero) oraz Tichacek, Perłowski, Śliwka