W niedzielę, 26 września, w Bydgoszczy odbyły się uroczystości pogrzebowe Żołnierzy Wyklętych – śp. st. sierż. Ludwika Augustyniaka ps. „Cygan”, śp. st. sierż. Floriana Dutkiewicza ps. „Jawor”, śp. por. Tadeusza Antoniego Ośko ps. „Sęp”, Zbigniewa Rostka ps. „Piotr” i nieznanego żołnierza Armii Krajowej - ofiary zbrodni komunistycznej.

Uroczystości pogrzebowe odnalezionych na Bydgoskiej Łączce Żołnierzy Wyklętych rozpoczęła Msza św. w bydgoskiej bazylice św. Wincentego à Paulo.

Z bazyliki kondukt pogrzebowy udał się na cmentarz komunalny przy ul. Kcyńskiej, na nowo wybudowaną Kwaterę Żołnierzy Wyklętych, gdzie o godz. 13 odbyła się ceremonia pogrzebowa.

Szczątki  pięciu żołnierzy podziemia antykomunistycznego.ekshumowano w 2018 i 2019 roku. Na czterech z nich wykonano karę śmierci w więzieniu przy Wałach Jagiellońskich w Bydgoszczy - w 1946 i 1952 roku. Trzech z nich było żołnierzami Armii Krajowej, dwóch starszych wiekowo - Ludwik Augustyniak i Florian Dutkiewicz - walczyło w Powstaniu Wielkopolskim, a później na wojnie polsko-bolszewickiej. Najwyższy stopniem porucznik Tadeusz Ośko dorastał już w wolnej Polsce, po 1918 roku. Był żołnierzem z bardzo dużymi osiągnięciami, wspaniałą kartą bojową z okresu okupacji niemieckiej i konspiracji niepodległościowej, a potem uczestnikiem konspiracji antykomunistycznej, żołnierzem Armii Krajowej. Najmłodszy Zbigniew Rostek to uczestnik powojennej antykomunistycznej konspiracji. Wszyscy zostali niewinnie zamordowani.

Pogrzeb miał charakter państwowy z asystą wojskową. Za organizację i przebieg uroczystości odpowiedzialny był Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Instytut Pamięci Narodowej oraz Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych.