BKS Visła Bydgoszcz przegrała w meczu ostatniej kolejki TAURON 1. Ligi w Lublinie z LUK Politechniką 0:3  Tym samym lublinianie kończą pierwszą część rozgrywek na fotelu lidera, a bydgoszczanie na pozycji wicelidera klasyfikacji.

Mecz lidera i wicelidera tabeli zakończył się dość łatwym zwycięstwem Politechniki.

W pierwszym secie gospodarze od początku odskoczyli gościom (3:0) i seta wygrali łatwo i szybko. W drugiej partii bydgoszczanie rozpędzonym gospodarzom dotrzymali kroku krótko (5:5). Po serwisie Romacia, gospodarze odskoczyli na 10:5 i ponownie nie spotkali się z kontrą bydgoszczan.

Trzeci set był ostatni, podobny do drugiego. Po początkowo równej wymianie (5:5) w polu serwisowym ponownie stanął Romać i rozpoczęło się punktowanie gości aż do zdobycia przez gospodarzy 25. punktu.

Przeciwnikiem Visły w play-off będzie KPS Siedlce. Pierwszy mecz 8 kwietnia w Bydgoszczy. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

LUK Politechnika Lublin - BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:15, 25:20)

LUK Politechnika: Rusin, Romać, Sobala, Pająk, Stajer, Mehić, Ziobrowski, Majstrović (libero)

BKS Visła: Gałązka, Marcyniak, Gałabow, Strzeżek, Masny, Łaba, Lipiński, Kosiba, Bonisławski (libero), Karpiński