Dzisiaj w hali Łuczniczka reprezentacja Polski w futsalu zmierzyła się z mistrzem świata w tej dyscyplinie, z Brazylią. Biało-czerwoni przegrali 2:7.

Reprezentacje Polski i Brazylii w niedzielę (14 kwietnia) rozegrały w Koszalinie pierwszy mecz. Zakończył się pewnym zwycięstwem (5:1) mistrzów świata.

W Bydgoszczy niespodzianki też nie było. W drugim meczu towarzyskim biało-czerwoni przegrali 2:7. Polacy mieli znakomity początek. W 4 minucie Robert Gładczak strzelił pierwszą bramkę. Prowadzenia nie udało się utrzymać do przerwy. Po trafieniu Gadeia i bramce samobójczej Canarinhos prowadzili 2:1. Po przerwie ich przewaga była jeszcze bardziej widoczna, również w golach.

Przed meczem Michał Kubik został uhonorowany paterą, którą ufundował Polski Związek Piłki Nożnej w podzięce za 100. występ w reprezentacji naszego kraju.

Polska - Brazylia 2:7 (1:2)
Gładczak 4', Zastawnik 28' - Gadeia 8', Łopuch (sam.) 19', Japones 24', Bateria 26', Ferrao 30', 31', Araujo 32'

Skład reprezentacji Polski: Michał Kałuża, Bartłomiej Nawrat - Piotr Łopuch, Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Tomasz Kriezel, Michał Kubik, Karol Czyszek, Dominik Wilk, Robert Gładczak, Dominik Solecki, Sebastian Leszczak, Michał Marek, Sebastian Grubalski.