Trener Tomasz Herkt przeciwko I-ligowemu AZS Uniwersytet Warszawski na początku desygnował do gry najsilniejszą piątkę. Warszawianki do czasu trzymały się dzielnie i po 5 minutach przegrywały zaledwie 9:13. Po pierwszej przerwie technicznej Artego przełamało rywalki i rozpoczęło festiwal rzutowy. Tuż przed przerwą Julie McBride popisała się znakomitą “trójką” z ponad dziewięciu metrów.

W drugiej połowie częściej na parkiet Tomasz Herkt desygnował zmienniczki, co nie przeszkodziło bydgoszczankom przełamać 100 punktów. Jutro o godz. 18 Artego zagra mecz z Energą Trouń o finał Pucharu Polski.

Artego Bydgoszcz – AZS Uniwersytet Warszawski 104:59 (27:16, 37:9, 15:17, 23:14)

Artego: Morris 16, Koc 16, Szybała 13, McBride 12, Gatling 9, Mowlik 9, Szybała 9, Kuin 7, Carter 6, Krężel 6, Bekasiewicz 5, Niedżwiedzka 4, Faleńczyk 1.

AZS: Sobczyńska 15, Romanek 13, Marciniak 10, Opolska 8, Jankowska 5, Bieniek 4, Owczarek 2, Banaszek 2, Kimso 0, Pawłowska 0.