Ponad 1000 biegaczy rywalizowało dzisiaj w Półmaratonie Bydgoskim, a ponad 600 w biegu na 5 kilometrów.

Jesienny Bydgoski Półmaraton 2019 rozegrany został w letniej pogodzie. Trasa półmaratonu wiodła traktami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, ulicą Rekreacyjną, a także fragmentem ulicy Gdańskiej (od ul. 11 Listopada do ul. Zamczysko). Znak do startu dał Paweł Wojciechowski, halowy mistrz Europy w skoku o tyczce i on też wręczał na mecie każdemu uczestnikowi medal za ukończenie biegu.

Zawody miały międzynarodową obsadę. Trasę 21 km 97 m najszybciej spośród ponad 1000 zawodników pokonali Kenijczycy. Wygrał Boniface Wambua Nduva w czasie 1:06:20. Drugi na mecie był Hammington Cherop (1:07:05), a trzeci Ukrainiec Paweł Olijnyk - 1:10:38.

Wśród kobiet najszybciej dystans półmaratonu pokonała Maryna Nemczenko (26. miejsce w kategorii open) w czasie 1:24:24. Drugie miejsce zajęła bydgoszczanka Marta Szenk (1:25:38 - 30. miejsce w kategorii open), a trzecie - Martyna Konarzewska - 1:27:18 (37. miejsce w kategorii open).

Ponad 600 osób wystartowało w biegu na 5 km. Najszybciej ten dystans w czasie 14:51 pokonał Ukrainiec Dmytro Musiiatchenko  - 14:51. Drugi był Andrzej Rogiewicz (15:08), a trzeci Paweł Ochal (15:26). Wśród pań najszybsza była Olga Ochal (16:33), która w kategorii open zajęła doskonałe 6. miejsce. Druga na mecie była Daria Maik (18:14 - 26. miejsce w kategorii open), a trzecia Aleksandra Baranowska-Trzasko (18:27 - 29. miejsce  w kategorii open).