Ponad 2 tys. entuzjastów biegania z całej Polski rywalizowało w czwartej edycji PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego.

Ponad 2 tys.  biegaczy i rolkarzy wzięło udział w czwartej edycji PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego. W tym roku zimno i deszcz przerzedziły szeregi biegaczy. Na starcie na bieżni Zawiszy stanęli najwytrwalsi entuzjaści biegania.

Pierwsi na trasę wyruszyli rolkarze. Dystans 10 km pierwszy pokonał Marcin Heinrich z Bydgoszczy w czasie 25 min. 52,2 sek. Wśród kobiet pierwsza była Karolina Junka z Bydgoszczy w czasie 28 min 31,4 sek., która w kategorii open zajęła wysokie 6 miejsce. Rywalizowało 55 uczestników.

W półmaratonie na rolkach pierwszy na mecie był Mirosław Pawelec z Gdańska w czasie 42 min. 50,2 sek. Najszybszy bydgoszczanin był trzeci. Mateusz Kosmala uzyskał czas 42:55,2. Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Stępień z Grodziska Wielkopolskiego w czasie 48 min. 10,55 sek, (18. w kategorii open). Bydgoszczanka Karolina Kozłowska z czasem 50 min. 29,8 sek. była druga (26. w kategorii open). Rolkowy półmaraton ukończyło 90 zawodników.

W półmaratonie rywalizowało 805 osób. Zwyciężył Krzysztof Gosiewski z Bydgoszczy w czasie 1 godz. 8 minut i 7 sekund. Wśród kobiet najszybciej pobiegła torunianka Mirosława Szweda - 1:28.16 (64. w kategorii open). Trzecia na mecie półmaratonu była Helen Rountree z Bydgoszczy w czasie 1:31.34 (106. w kategorii open).

Najwięcej biegaczy rywalizowało w biegu na 10 km. W stawce 1136 uczestników zwyciężył Daniel Mikielski z Olsztynka w czasie 33 min. 6 sek. Oleksandr Bahinskyi z Bydgoszczy był trzeci - 33:49. Wśród kobiet najszybciej pobiegła bydgoszczanka Marta Szenk - 39.09 (32. w kategorii open).