W tym roku w czwartej edycji październikowej imprezy Bydgoski Półmaraton pobiegło ponad dwa tysiące biegaczy.
Najpierw na dystansie 1 mili ścigali się uczniowie szkół podstawowych w ramach akcji “Lekkoatletyka dla każdego”.

Potem na starcie stanęli uczestnicy biegu na 5 km. Na tym dystansie zgodnie z zapowiedzią pobiegli byli i aktualnie mistrzowie “królowej sportu”: Anna Rogowska, Marika Popowicz-Drapała, Katarzyna Kowalska i Paweł Wojciechowski.

Pierwszy linię mety przebiegł Wiktor Witkowski z Zespołu Szkół Handlowych w czasie 16 min. 31 sek. Drugi miejsce zajął Marcin Biskup z CWZS Zawisza w czasie 16 min. 49 sek. Na znakomitym czwartym miejscu, a pierwszym wśród kobiet bieg ukończyła w czasie 17 min. 11 sek. Katarzyna Kowalska. Bieg ukończyło 578 zawodników.

W głównym biegu niedzielnych zawodów, półmaratonie, zwyciężył Siergiej Ukrainiec z Ukrainy w czasie 1 godz. 8 min. 5 sek. Drugi przybiegł ubiegłoroczny triumfator, bydgoszczanin, Paweł Ochal (1.09,21). Na mecie zameldowało się 1073 uczestników. Najszybsza kobieta Barbara Jędras była 115. z czasem 1:33:33. Półmaraton pokonało 1073 uczestników.

Rozegrany został również wyścig na wózkach. Wygrał go Karol Grabowski z Bydgoszczy (2.03,58).