Ponad 3 tys. entuzjastów biegania z całej Polski rywalizowało w drugiej edycji PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego.

Bieżnia stadionu Zawiszy wypełniła się dzisiaj sportowcami, którzy zgłosili się do rywalizacji w 2. Bydgoskim Festiwalu Biegowym. Największa liczba biegaczy stanęła na starcie półmaratonu i biegu na 10 km.

Pierwszy na mecie półmaratonu był Mateusz Witkowski z Koszalina, który dystans ponad 21 km pokonał w czasie 1:14,25. Najszybszy z bydgoszczan był Artur Wiśniewski, który na mecie był piąty w czasie 1:17,02. Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Szczęsna z Gdyni w czasie  - 1:29,16. Najlepsza bydgoszczanka Aleksandra Tatulińska była czwarta w czasie 1:38,42.

Dystans 10 km zdominowali gospodarze. Jako pierwszy linię mety  po 33 minutach i 56 sekundach przebiegł Paweł Ochal. Drugi był Marcin Kośmieja (34:02), a na trzecim miejscu na mecie zameldował  Andrzej Jaranowski z Brodnicy. (34:39). Wśród kobiet najszybsza była Andżelika Dzięgiel z Torunia (20. miejsce w kategorii open), która na pokonanie 10 km potrzebowała 37 minut i 7 sekund.  Drugie miejsce zajęła Sara Dytłow z Warszawy (38:39), a trzecia była bydgoszczanka Maja Ryczak (40:34).