Na starcie Bydgoskiego Biegu Urodzinowego na moście Staromiejskim im. Jerzego Sulimy Kamińskiego stanęło ponad 850 zawodników. Bardzo oszczędną rozgrzewkę przed biegiem przeprowadziło trzech piłkarzy Zawiszy. Amatorzy biegania ścigali się na malowniczej, prowadzącej bulwarami Brdy, 5-kilometrowej trasie.

Jako pierwszy na linii mety zameldował się Marcin Biskup z Bydgoszczy. 5 kilometrów pokonał w czasie 16 minut i 6 sekund. Trzy sekundy za nim przybiegł Mariusz Laskowski, również z Bydgoszczy. Trzeci, ze startą 11 sekund do zwycięzcy, był Bartosz Kryske z Białych Błót.

Rywalizację wśród kobiet z czasem 18 minut wygrała bydgoszczanka Marta Szenk (w klasyfikacji generalnej – razem z mężczyznami uplasowała się na świetnym, 13. miejscu), na miejscu drugim była Natalia Wnęk z Gródka, a na trzecim Jolanta Żal z Bydgoszczy.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Więcej zdjęć: TUTAJ