W meczu 17. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet w Bielsku-Białej Pałac nie dał szans  BKS-owi Profi Credit i wygrał 3:0.

Mecz Pałacu z BKS-em w Bielsku-Białej miał bardzo ważne znaczenie dla obu drużyn. Pałac ma szansę na zajęcie piątego, a nawet czwartego miejsca w tabeli po rundzie zasadniczej. BKS Bielsko-Biała po słabszym początku sezonu, nie przegrał pięć meczów z rzędu i wspiął się na szóste miejsce w tabeli i do piątego Pałacu tracił przed meczem tylko 4 punkty (BKS rozegrał przy tym jeden mecz mniej).

Po dość zaskakującej porażce w ostatnim meczu z Energą Kalisz można było obawiać się o formę bydgoszczanek. Niepokój ten okazał się jednak na wyrost. Dzisiaj na Podbeskidziu Pałacanki rozegrały znakomity mecz.

Początek spotkania zapowiadał wyrównany mecz. Do remisu 7:7 obie drużyny zdobywały punkty na przemian. Potem były dwa skuteczne bloki Ziółkowskiej i dwa ataki Polak-Balmas i bydgoszczanki odjechały. Seta wygrały niezagrożone.

W drugiej partii gospodynie opór stawiły do remisu 5:5. Potem to już była popisowa gra Pałacanek. Set zakończyła dwoma atakami uznana za najlepszą zawodniczkę meczu Tamara Gałucha.

Trzecia odsłona rozpoczęła się mocnym natarciem bydgoszczanek (3:8, 6:13), ale później gospodynie podjęły desperacką próbę odwrócenia przebiegu meczu. Zdobyły sześć punktów z rzędu (12:13), a po dwukrotnym zablokowaniu ataków bydgoszczanek przez Moskwę wyszły na prowadzenie (15:14). Było to jednak wszystko na co stać je było tego dnia. Mazurek zmieniła Fedusio, a Gałucha Andersohn i bydgoszczanki uporządkowały grę. Tak jak w drugim secie Gałucha była nie do zatrzymania.

W przyszły poniedziałek, 11 lutego, o godz. 17:30 bydgoszczanki rozegrają superważny mecz. Zmierzą się w Łuczniczce z wyprzedzającymi je w tabeli Budowlanymi Łódź.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3 (19:25, 15:25, 21:25)

BKS: Nowicka, Różański, Konieczna Herelova, Moskwa, Mucha, Maj-Erwardt (libero) oraz Krajewska, Jagodzińska, Świrad, Wellna, Kozyra.

Pałac: Balmas, Krzywicka, Ziółkowska Misiuna, Mazurek, Gałucha, Jagła (libero) oraz Fedusio, Andersohn.