W meczu 3. kolejki rundy zasadniczej Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz przegrało w Krakowie z Wisłą 61:65.

Mecz w Krakowie z Wisłą Artego rozpoczęło z wielkim impetem. Po 10 minutach gry bydgoszczanki prowadziły 24:10! W drugiej kwarcie krakowianki uporządkowały grę w defensywie i zaczęły odrabiać stratę. Po przerwie role w meczu się odwróciły. Gospodynie do wyrównania doprowadziły na początku ostatniej kwarty meczu.

Mecz w ostatnich minutach gry był wyrównany  Na 43 sek. przed końcem po dwóch celnych trafieniach Miškiniene z rzutów wolnych gospodynie prowadziły różnicą zaledwie 1 punktu (62:61). W końcówce jednak dwa punkty z gry i jeden z "osobistych" zdobyła dla Wisły Wells, a dwa rzuty zza linii Rymarenko i O'Neill były niecelne i Artego przegrało pierwszy mecz.

Kolejny ligowy mecz bydgoszczanki rozegrają w niedzielę, 20 października, w Artego Arenie. Zmierzą się ze Ślęzą Wrocław.

Wisła Kraków - Artego Bydgoszcz 65:61 (10:24, 17:14, 19:11. 19:12)

Wisła: Vaughn 26, Wells 17, Meškonyte 7, Ziętara 2, Lass 2 oraz Trzeciak 6, Grzenkowicz 3, Jakubiuk 0

Artego: O'Neill 18, Kiesel 14, Miškiniene 12, Poboży 8, Międzik 5 oraz Michałek 2, Rymarenko 2