W pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Polski Artego Bydgoszcz przegrało we własnej hali z hiszpańskim Perfumerias Avenida 64:78. Rewanż w przyszłym tygodniu w Salamance.

Artego nie jest faworytem rywalizacji z Perfumerias Avenida. Bydgoszczanki pierwsze punkty zdobyły po trzech minutach meczu, kiedy przegrywały 0:10. Dopiero po przerwie Artego poderwało się do bardziej skutecznej gry. Dobra passa nie trwała jednak długo. W ostatnich 10 minutach gospodynie nie były w stanie utrzymać tak szybkiej i agresywnej w odniesieniu do rywalek gry, jaką narzuciły w trzeciej kwarcie. Przyjezdne górowały też nad gospodyniami warunkami fizycznymi. Gdy tempo meczu spadło, górujące wzrostem Hiszpanki nie miały problemów z odzyskaniem kilkunastopunktowej przewagi.

Rewanż w Hiszpanii w środę, 29 stycznia, o godz. 20.30.

Artego Bydgoszcz - Perfumerias Avenida 64:78 (15:21, 16:25, 20:12, 13:20)
Artego: Kiesel 16, Miskiniene 14, O’Neill 10, Międzik 6, Poboży 6 - Rymarenko 12, Michałek 0.

Perfumerias: Hayes 26, Domingues 11, Loyd 10, Fagbenle 3 - Vitola 13, Gil 6, Hof 4, Samuelson 3, Aragones 2, Cazorla 0.