Derbowy mecz w Toruniu rozstrzygnął się na korzyść gospodyń w ostatniej kwarcie. Bydgoszczanki ostatnie 10 minut gry zaczęły znakomicie. Po dwóch rzutach za 2 punkty Maurity Reid Artego wyszło na prowadzenie 49:46. O przegranej zadecydowały cztery minuty fatalnej gry, które nastąpiły potem. Torunianki uzyskały blisko 10-puktową przewagę (58:49), której nie dały sobie odebrać do końca spotkania.

Po przegranej bydgoska drużyna spadła na 6. miejsce w tabeli. Bilans dotychczasowych spotkań (4 wygrane – 3 porażki) bydgoszczanki będą miały szanse poprawić za tydzień w Artego Arenie w meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

Energa Toruń – Artego Bydgoszcz 72:64 (12:10, 13:17, 21:18, 26:19)

Energa: Morris 19, Cain 18, Gajda 17, Tłumak 14, Adamowicz 4, Szczepanik 0, Ivashchanka 0, Szczepanik 0.

Artego: Stallworth 12, Międzik 11, Reid 10, Armstrong 8, Zohnova 8, Suknarowska 7, Niedźwiedzka 6, Szybała 2.