Koszykarze Enei Astorii przegrali we własnej hali z AZS-em Politechniką Krakowską 81:86.

Po przegranej w Pruszkowie Astoria przegrała drugi ważny mecz. Dzisiaj w Artego Arenie bydgoszczanie ulegli akademikom z Krakowa. Drugi mecz z rzędu bydgoszczanie przegrali w końcówce spotkania.

Mecz z krakowską drużyną zajmującą czwarte miejsce w tabeli było wyrównane. Przed ostatnią kwartą był remis 66:66. Mecz rozstrzygnięty został w ostatnich minutach. Na dwie minuty przed końcem bydgoszczanie przegrywali 79:83. Jednak dwa rzuty za 3 pkt. Śpicy i jeden Bierwagena były niecelne i Astorii nie udało się odrobić straty.

Porażka oddaliła bydgoszczan od awansu do fazy play-off. Na dwie kolejki przed końcem do miejsc 7. i 8. w tabeli aspirują cztery drużyny: Śląsk Wrocław (46 pkt.), Znicz Pruszków (45 pkt.), Biofarm Basket Poznań (45 pkt.) i Astoria (44 pkt.). Śląsk ma do rozegrania jeden mecz, a pozostałe trzy zespoły dwa mecze. Pruszków zagra u siebie z Nysą Kłodzko i na wyjeździe z KK Warszawa, a Basket Poznań u siebie z Siarką i na wyjeździe z Pogonią Prudnik. Te dwa zespoły przy takim układzie gier są faworytami do zajęcia miejsc 7-8. Astorię czeka trudny wyjazd do Łańcuta na mecz z Sokołem i spotkanie u siebie ze Śląskiem Wrocław.

Enea Astoria Bydgoszcz - R8 Basket AZS Politechnika Kraków 81:86 (21:17, 22:24, 23:25, 15:20)

Enea Astoria: Śpica 19, Bierwagen 11, Frąckiewicz 10, Gospodarek 9, Fatz 6 oraz Szyttenholm 20, Aleksandrowicz 4, Barszczyk 2

R8 Basket AZS Politechnika: Hicks 31, Pełka 13, Nowakowski 12, Malczyk 9, Dłuski 6 oraz Baran 15, A. Załucki 0, J. Załucki 0