W meczu 24. kolejki Energa Basket Ligi Enea Astoria Bydgoszcz przegrała z PGE Spójnią Stargard 84:88.

Bydgoszczanie przegrali ważny mecz w walce o play-off. Spójnia Stargard (8. miejsce w tabeli) odparła próbę awansowania 10. w tabeli Astorii. Mecz był wyrównany, ale uzyskaną przez gości w pierwszej połowie spotkania kilkupunktową przewagę (39:46), w drugiej połowie nie udało się bydgoszczanom odrobić.

Mecz falował. Początek trzeciej kwarty należał do Astorii. Po serii 9:0 i akcji 2+1 Jakuba Nizioła zespół trenera Artura Gronka uzyskał przewagę, ale goście dzięki świetnej dyspozycji rzutowej Fausta i Cowelsa zniwelowali chwilowe prowadzenie gospodarzy. Po kolejnej trójce Fausta w IV kwarcie przewaga Spójni wzrosła do 10 punktów. Krótkie zrywy bydgoszczan to było dzisiaj za  mało, by pokonać waleczną Spójnię. Ostatecznie stargardzianie zwyciężyli 88:84.

Za tydzień, 6 lutego, Astoria rozegra kolejny mecz ligowy ponownie w Bydgoszczy. Zmierzy się z Anwilem Włocławek.

Enea Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard 84:88 (18:24 | 21:22 | 20:20 | 25:22)

Enea Astoria: Chyliński 19, Gabrić 14, Sanders 6, Waterman 6, Aleksandrowicz 0 oraz Bogucki 14, Nizioł 13, Nowakowski 8, Krasuski 4

PGE Spójnia: Faust 26, Threatt 14, Cowels III 14, Kostrzewski 10 Steele 8 oraz Młynarski 7, Gudul 6, Han 3