Piłkarze Chemika przegrali z Polonią Środa Wielkopolska 3:0.

Chemik przegrał dzisiaj ważny mecz w walce o utrzymanie w III lidze. Zajmująca 12. miejsce w tabeli Polonia łatwo pokonała bydgoską drużynę 3:0. Gospodarze już w 6 min. objęli prowadzenie. Mocny strzał po rykoszecie zmylił Murawskiego. Po 37 min. Polonia prowadziła 2:0. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne, bydgoscy obrońcy nie upilnowali Pawlaka, który z bliskiej odległości wślizgiem odbił piłkę do bramki Chemika.

W drugiej połowie bydgoszczanie optycznie przeważali i dłużej utrzymywali się przy piłce. Nic jednak z tego nie wynikało, zwłaszcza że tuż po wznowieniu gry po przerwie, wynik spotkania w 47 min. na 3:0 podwyższył po szybkim kontrataku ponownie Pawlak .

Do końca rozgrywek zostało do rozegrania 7 kolejek spotkań. Bydgoszczan, zajmujących 15. miejsce w tabeli, czeka ciężka walka o utrzymanie.

Za tydzień Chemik (sobota, godz. 17)  podejmie Vinetę Wolin.

Polonia Środa Wielkopolska - Chemik Bydgoszcz 3:0 (2:0)
Chemik: Murawski - Jarzembowski, Maziarz, Frasz, Włosiński, Żurowski, Osiński, Kawałek (60' Babiarz), Olszewski, Janicki (75' Nowak), Trzepacz (46' Jaskólski).