Siatkarze Łuczniczki od porażki rozpoczęli nowy sezon PlusLigi. Podopieczni Jakuba Bednaruka we własnej hali przegrali z ONICO Warszawa w trzech setach.

Pierwszy punkt w pierwszym meczu nowego sezonu zdobył Batagim i Łuczniczka prowadziła 1:0. Potem jednak goście popełniali mniej błędów i gospodarze przegrywali 2:7. Po przerwie zarządzonej przez trenera Bednaruka świetny okres gry miał Paweł Gryc. Zdobył sześć punktów z ataków i jeden po serwisowym asie. Łuczniczka wyszła jednak tylko na krótkie prowadzenie (15:14, 16:15). W zaciętej walce punkt za punkt bardziej opanowani goście w samej końcówce przeważyli szalę wygranej w secie na swoją stronę.

W drugim secie bydgoszczanie dotrzymali kroku rywalom tylko na początku seta (6:6).  Potem ONICO odskoczyło na kilka punktów i prowadzenie utrzymali aż do zdobycia 25. punktu.

W trzecim secie bydgoszczanie "wytrzymali" do 10. punktu. Obie drużyny szły "łeb w łeb". Wtedy jednak kilkoma atakami błysnął Włodarczyk, a dwa bloki zanotował Wrona i ONICO prowadziło 15:10 i zdobytej przewagi nie dało sobie odebrać do końca meczu. Goście wygrali mecz dysponując lepszym atakiem (41 do 34 punktów zdobytych po ataku), a przede wszystkim popełniając mniej niewymuszonych błędów (14:24). Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Wojciech Włodarczyk (ONICO).

Łuczniczka Bydgoszcz - ONICO Warszawa 0:3 (22:25, 18:25, 18:25)

Łuczniczka: Ananiew, Goas, Jurkiewicz, Gryc, Szalacha, Batagim, A. Kowalski (libero) oraz Sieńko, Filipiak, Rohnka, Bobrowski.

ONICO: Kwolek, Wrona, Gjorgiew, Brizard, Nowakowski, Włodarczyk, Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Samica.

W drugim domowym meczu, 7 października o godzinie 17:00 Łuczniczka zagra z MKS Będzin.