Siatkarze Łuczniczki w 10. kolejce spotkań PlusLigi przegrali na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem 0:3.

Jastrzębie po słabym starcie w nowym sezonie powoli wraca do formy, co potwierdziło  w meczu z  Łuczniczką. Bydgoszczanie dotrzymywali kroku gospodarzom do połowy setów, później gospodarze osiągali kilkupunktową przewagę i dość łatwo wygrali mecz.

W pierwszej partii goście nie odpuszczali do remisu 13:13. Gdy gospodarze odskoczyli pięć punktów (18:13), spasowali. Drugi set był najbardziej wyrównany. Łuczniczka zdobyła nawet przewagę w drugiej części seta (12:16, 14:17). Trener gospodarzy przestał wtedy eksperymentować ze składem, na parkiet wrócili Rodrigo Quiroga i Damian Boruch, którzy wzięli na siebie odrabianie strat. Zmiany dokonywane przez Jakuba Bednaruka nie pomogły i drugą partię Łuczniczka minimalnie przegrała.

Losy trzeciego seta ważyły się do remisu 11:11.Gdy gospodarze odskoczyli na pięć punktów (16:11) było po meczu.

Za tydzień, w sobotę, bydgoszczan czeka ciężki mecz w Łuczniczce z Resovią.

Jastrzębski Węgiel - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)

JW: DeRocco, Kampa, Sobala, Kosok, Strzeżek, Oliva, Popiwczak (libero) oraz Quiroga, Boruch, Lushtaku

Łuczniczka: Rohnka, Sacharewicz, Ananiew, Goas, Gryc, Szalacha, A. Kowalski (libero) oraz Bobrowski, Batagim, Filipiak, Sieńko