W meczu 10. kolejki TAURON Ligi siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrały w Rzeszowie z Developres SkyRes 1:3 (19:25, 25:21, 19:25, 16:25).

Siatkarki rzeszowskiego Developresu SkyRes nie przegrywają w tym sezonie. W meczu z bydgoskim Pałacem zanotowały 11. zwycięstwo od początku rozgrywek. Bydgoszczanki po porażce spadły na 9. miejsce w tabeli.

W pierwszej partii Pałacanki dzielnie walczyły do stanu 17:16. Potem miejscowe wygrały trzy piłki z rzędu i pewnie wygrały seta.

W drugim secie bydgoszczanki zagrały odważnie i skutecznie Rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Potem inicjatywę przejęły  siatkarki i w połowie partii wygrywały 14:11. Wtedy po ataku Żurowskiej kolejne jej pięć znakomitych zagrywek (w tym 1 as) odwróciły 3-punktowe prowadzenie (14:17). Zdobytej przewagi drużyna trenera Piotra Mateli nie oddała do końca drugiej odsłony meczu.

W trzeciej partii bydgoszczanki jak równy z równym walczyły do stanu 15:15. Później lider przełamał opór przyjezdnych i objął w w meczy prowadzenie.

W IV secie bydgoszczanki nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych gospodyń, które łatwo wygrały finałową rozgrywkę.

Developres SkyRes Rzeszów - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1  (25:19, 21:25, 25:19, 25:16)

Developres SkyRes: Polańska, Van Ryk, Blagojević, Stencel, Lazić, Fidon-Lebleu, Krzos (libero), Grabka, Krajewska, Krasińska, Kaczmar

Polskie Przetwory Pałac: Dascalu, Ziółkowska, Hawryła, Żurowska, Michalewicz, Bidias, Jagła (libero), Lijewska