W meczu ostatniej rundy fazy zasadniczej Tauron Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrał po tie-breaku w Legionowie z Legionovią. Pałacanki zakończą sezon dwumeczem o 9. miejsce w Polsce z #VolleyWrocław.

Mecz ostatniej kolejki fazy zasadniczej Tauron Ligi między Legionovią Legionowo i Pałacem Bydgoszcz dostarczył wielkich emocji. Choć bydgoszczanki nie miały już szans na awans do play-off, stoczyły wyjątkowo zacięty bój. Walka o zwycięstwo w trzecim secie rozstrzygnęła się po 24 setbolach. Bydgoszczanki miały 10 piłek setowych, ale to gospodynie po 14 setbolu postawiły kropkę nad "i". Pałacanki nie podłamały się i po wygranym czwartym secie doprowadziły do tie-breaka. W dogrywce walka do remisu 13:13 toczyła się niemal punkt za punkt, ale grę po ostatnich dwóch zagrywkach wygrała Legionovia.

Pałac po fazie zasadniczej ligowych rozgrywek uplasował się na 9. miejscu w tabeli i w tym sezonie zmierzy się w dwumeczu o 9. miejsce w Polsce z #VolleyWrocław, który zajął w tabeli 10. miejsce.

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:20. 17:25, 46:44, 22:25, 15:13)

DPD IŁCapital Legionovia: Tokarska, Souza, Marin, Różanski, Stafford, Grabka, Lemańczyk (libero), Szczyrba, Dąbrowska, Matejko, Kulig (libero)

Polskie Przetwory Pałac: Dascalu, Ziółkowska, Hawryła, Mazurek, Żurowska, Bidias, Lijewska, Michalewicz, Jagła (libero)