W meczu IV kolejki TAURON Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrał w Łuczniczce z Developres BELLA DOLINA Rzeszów 1-3.

W pierwszym secie bydgoszczanki były tłem dla drużyny z Rzeszowa. Pałacanki częściej zaczęły zdobywać punkty, kiedy na tablicy był wynik  9:1 dla przyjezdnych. Jednak rzeszowianki wygrały pierwszą partię bardzo wysoko.

W drugiej odsłonie gra gospodyń odmieniła się. To Pałac nadawał ton w grze, prowadząc przez większą część seta. Skuteczna gra bydgoszczanek załamała się przy prowadzeniu 20:17. Developres zdobył cztery punkty z rzędu i wyszedł na prowadzenie 21:20 i nie oddał go już do końca seta.

W trzeciej partii zespół trenera Piotra Mateli jeszcze bardziej poprawił grę w ataku.Wysokiego prowadzenia bydgoszczanek 17:9, a potem  22:14, wicemistrzynie Polski nie były w stanie już zniwelować i Pałac spokojnie dograł sera do końca.

W czwartym secie Pałacanki postawiły opór do wyniku 5:6. Potem przyjezdne zdobyły z rzędu sześć „oczek” i mecz już do końca był pod ich pełną kontrolą.

Kolejny ligowy mecz bydgoszczanki zagrają w Łodzi. 24 października zmierzą się z ŁKS-em.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Developres BELLA DOLINA Rzeszów 1:3 (10:25, 22:25, 25:20, 16:25)

Polskie Przetwory Pałac: Balmas, Bokan, Cassemiro, Majkowska, Bałdyga, Hage oraz Kobus, Mazurek, Saad (libero), Szperlak, Szczepańska-Pogoda

Developres BELLA DOLINA: Marques, Blagojević, Stencel, Wenerska, Bajema, Jurczyk oraz Szczygłowska (libero), Witowska, Rapacz, Kalandadze