W meczu 21. kolejki I ligi Enea Astoria przegrała w Prudniku z Pogonią 89:103. Bydgoszczanie utrzymali trzecie miejsce w tabeli.

Pod koniec października ubiegłego roku Astoria po niezwykle zaciętym meczu pokonała w Artego Arenie Pogoń Prudnik 89:78. Pogoń u siebie przegrywa jednak bardzo rzadko (bilans przed meczem 8-2) i potwierdziła to w konfrontacji z bydgoszczanami.

Już w pierwszej kwarcie ofensywna gra gospodarzy przyniosła efekt i Pogoń prowadziła różnicą 13 punktów. Bydgoszczanie do głosu doszli w ostatnich 10 minutach gry, ale wtedy przegrywali już różnicą 22 punktów.

W sobotę, z czterech czołowych drużyn I ligi tylko lider Śląsk Wrocław nie przegrał (123:88 z Księżakiem Łowicz). Drugi w tabeli Sokół Łańcut przegrał w Poznaniu z Biofarmem Basketem 78:84, a czwarta Polonia 1912 Leszno uległa w Słupsku Czarnym 67:88. W tej sytuacji Astoria utrzymała trzecie miejsce.

Za tydzień, w sobotę, 9 lutego, o godz. 17 bydgoszczanie w kolejnym ligowym meczu zmierzą się z Czarnymi Słupsk, którzy wygrali z rzędu siedem ostatnich spotkań i zajmują piąte miejsce w tabeli tracąc do Astorii 2 punkty.

Pogoń Prudnik - Enea Astoria Bydgoszcz 103:89 (37:24, 29:23, 22:19, 15:23)

Pogoń: M. Sroka 27, M. Sroka 24, W. Pisarczyk 16, J. Krawczyk 10, G. Mordzak oraz T. Nowakowski, D. Antczak 2, R. Malitka 2, W. Szpyrka 2, O. Topolski 0.

Enea Astoria: M. Grod 18, Ł.  Frąckiewicz 13, M. Nowakowski 13, 21 P. Śpica 5, G. Kukiełka 3 oraz J. Dłuski 16, D. Szyttenholm 10, M. Aleksandrowicz 9, B. Pochocki 2