W siedzibie LOTTO-Bydgostii odbył się dzisiaj piknik wioślarski,  podczas którego powitano olimpijczyków, którzy wrócili z igrzysk w Tokio.

Lotto-Bydgostia od ponad dwudziestu lat po mistrzostwach Polski, kończących rywalizację o drużynowe mistrzostwo Polski organizuje w klubie piknik wioślarski, podczas którego następuje podsumowanie sportowego sezonu. W tym klubowy bilans zbiegł się z powrotem reprezentantów Lotto-Bydgostii z igrzysk olimpijskich.

Podczas poprzednich pięciu olimpiad wioślarki i wioślarze wracali z medalami. W Tokio ta passa została przerwana. - Mamy niedosyt - powiedział Zygfryd Żurawski, prezes Lotto-Bydgostii. - Paryż za 3 lata będzie szansą na powrót do olimpijskiej medalowej passy, którą mieliśmy na poprzednich pięciu igrzyskach - dodał Żurawski.

Na igrzyskach w Tokio reprezentanci klubu musieli zadowolić się miejscami poza podium. Czwórka bez sternika w składzie Joanna Dittmann (LOTTO-Bydgostia), Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp), Monika Chabel (LOTTO-Bydgostia), Maria Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) zajęła VI miejsce w finale. Taką samą pozycję wywalczyła dwójka podwójna w składzie Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń), Mateusz Biskup (LOTTO-Bydgostia). Natomiast czwórka bez sternika w składzie Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz) zajęła I miejsce w w finale ,,B” i została sklasyfikowana na 7 miejscu.

Mniej udane igrzyska reprezentanci Lotto-Bydgostii zrekompensowali sobie wynikami w kraju. Klubowa rywalizacja o mistrzostwo Polski seniorów ponownie potwierdziła prymat bydgoskiego klubu. Lotto-Bydgostia wygrała z olbrzymią przewagą, zdobywając 1622 pkt. Tytuł wicemistrza Polski przypadł KS Posnania-RBW (1007 pkt.), a dwa kolejne miejsca zajęły klubu z Kujawsko-Pomorskiego: AZS UMK Toruń – 696,25 pkt i Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – 650 pkt.

Złoty medal Lotto-Bydgostii to 29. z rzędu tytuł Drużynowego Mistrza Polski, a 33. tytuł w historii klubu.