W tym roku w szóstej edycji październikowej imprezy Bydgoski Półmaraton pobiegło prawie półtora tysiąca biegaczy. Blisko 900 rywalizowało w Półmaratonie Bydgoskim, a ponad 500 w biegu na 5 kilometrów.

W tym roku na starcie Bydgoskiego Półmaratonu stanęło blisko 900 zawodników. Pierwszy linię mety przebiegł Zbigniew Kledzik (Idealnie Niedoskonali). Dystans 21 km i 97 metrów po ulicach Bydgoszczy i traktach Myślęcinka pokonał w czasie 1 godz. 10 min. i  52 sekund. Drugi był Mateusz Witkowski (JW 1223) z czasem 1:11.35, a trzeci Marek Jakubowski (Runnersi S7 Banino) - 1:16.06.  Najlepszą kobietą była Dorota Pawłowska (Zamek Kurzętnik) - 1:27.53 (54, miejsce w kategorii open). Najlepsza bydgoszczanka, Aleksandra Różowicz zajęła 4. miejsce (1:33.39) i zajęła 121. miejsce w kategorii open.

Ponad 500 osób wystartowało w biegu na 5 km. Najszybciej ten dystans. w czasie 16 min. 17 sek.  pokonał Adrian Bednarek. Drugi był Paweł Dzierliński ze Świecia (16:20), a trzeci był bydgoszczanin  Przemysław Ratajczyk (16:24). Wśród pań najszybsza była Marta Szenk z Bydgoszczy (18:30) - 21. miejsce w kategorii open.