W meczu 2. kolejki PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz przegrała w hali Immobile Łuczniczka z Projektem Warszawa 0:3.

Po przegranej z Jastrzębskim Węglem siatkarze Visły doznali dzisiaj drugiej porażki. Warszawski Projekt dla nierówno grającej drużyny gospodarzy okazali się też rywalem zbyt silnym.

Warszawianie szybko zdobyli  przewagę (8:4) i nie pozwali bydgoszczanom na odrobienie powstałej straty. W drugiej partii Visła pokazała, że stać ją na grę godną PlusLigi. Dobrze w ataku spisywał się Stern, a Gałązka w grze przy siatce i gospodarze uzyskali 5-punktową przewagę (12:7). Podopieczni Andrei Anastasiego w drugiej części seta  poprawili przyjęcie, w ataku przebudził się Andrzej Wrona i goście szybko odrobili stratę (17:18). W walce punkt za punkt bardziej solidni byli przyjezdni i z minimalną przewagą zdobyli drugi setowy punkt.

W trzeciej partii bydgoszczanie stracili wiarę w sukces i seta rywalom oddali dość łatwo. Goście dominowali na parkiecie, a reprezentanci Wrona i Kwolek pewnie doprowadzili Projekt do zwycięstwa.

BKS Visła Bydgoszcz - Projekt Warszawa 0:3 (21:25, 23:25, 13:25)

Visła: Urbanowicz, Quiroga, Gil, Stern, Kalembka, Gałązka, Szymura (libero) oraz Peszko, Cieślik, Lipiński.

Projekt: Kwolek, Brizard, Król, Wrona, Niemiec, Grobelny, Wojtaszek (libero) oraz Kozłowski, Tillie.