W ostatniej kolejce rozgrywek PlusLigi siatkarze Łuczniczki przegrali w Gdańsku  z Treflem 0:3.

Siatkarze Łuczniczki przystąpili do ostatniego meczu rundy zasadniczej PlusLigi, będąc pod wielką presją. Przegrana Łuczniczki z Treflem  przy zwycięstwie BBTS-u Bielsko-Biała w Zawierciu z Wartą oznaczała degradację z ligi. Na szczęście na wysokości zadania stanęli siatkarze z Zawiercia, którzy 3:1 pokonali BBTS.

Bydgoszczanie w I secie stoczyli z gospodarzami zacięty bój, który trwał do 30. punktu. Siatkarze Łuczniczki mieli nawet dwie piłki setowe, ale ostatecznie pierwszą odsłonę meczu wygrali gdańszczanie. Drugą partię goście jedynie dobrze rozpoczęli (0:3), potem na parkiecie istnieli już tylko gospodarze, którzy zdobyli o 10 punktów więcej od rywali. W trzecim secie Trefl już na początku zdobył kilkupunktową przewagę (7:3). Potem bydgoszczanie zerwali się do odrabiania strat (12:11) i spasowali dopiero w grze na przewagi.

Łuczniczka po rundzie zasadniczej zajęła 14. miejsce w tabeli. Na 13. miejscu rozgrywki zakończył będziński MKS i z tą drużyną bydgoszczanie stoczą pojedynek o 13. miejsce w PlusLidze. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz odbędzie się w Bydgoszczy, a drugi i ewentualnie trzeci w Będzinie. Zwycięzca zajmie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek, a pokonany zagra baraż z drużyną I ligi o prawo gry w PlusLidze sezonu 2018/2019.

Trefl Gdańsk - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (30:28, 25:15, 25:22)

Trefl: Schulz, Sanders, Mika, Jakubiszak, Grzyb, Niemiec, Olenderek (libero) oraz Kozłowski, Gunter

Łuczniczka: Goas, Gryc, Filipiak, Gorchaniuk, Akala, Sacharewicz, Kowalski (libero) oraz Bieńkowski, Sieńko, Szalacha, Ananiew