Bydgoskie drużyny w IV lidze radzą sobie ze zmiennym szczęściem. Dzisiaj Zawisza rozgromił na Sielskiej Pogoń Mogilno, Chemik Moderator przegrał na Glinkach z Lecem Rypin, a BKS  nie sprostał w Toruniu liderowi tabeli, Pomorzaninowi.

Piłkarze Zawiszy po klęsce z Orlętami Aleksandrów Kujawski tydzień temu (0:3),  nie mieli dzisiaj problemów z pokonaniem Pogoni Mogilno. Drużynę, która wyprzedzała bydgoszczan w tabeli IV ligi, rozgromił w najniższym z możliwych rozmiarze. Z dwóch zarządzonych przez sędziego rzutów karnych Zawisza wykorzystał jeden. Dzięki zwycięstwu dorobek zawiszan powiększył się do 13 punktów, co dało awans na 12. miejsce w tabeli.

Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Mogilno 4:0 (2:0)

Zawisza: Niwiński - Cielasiński, Żurowski, Stoppel, Bąk, Żyliński (80' Deresiewicz), Sochań, Kozłowski (75' Wiśniewski), Brzeziński, Piekuś (84' Dahms), Straszewski (75' Oczkowski).

Bramki: Straszewski (12', 31'), Bąk (56'), Sochań (70'-k)

-------

Piłkarze Chemika Moderatora w 10. kolejce IV ligi zawiedli. Przegrali na stadionie przy Glinkach 0:2. Pierwszą bramkę bydgoszczanie stracili tuż przed przerwą, a jej autorem był Paweł Lewandowski. Chemicy mieli wiele okazji do zdobycia wyrównującej brami. Najlepsze okazje zmarnowali Kot, Maziarz, Michalski, a Włosiński trafił w słupek. Niewykorzystane okazje się "zemściły" i na pięć minut przed końcowym gwizdkiem rypinianie zdobyli drugą bramkę. Chemik ma punkt więcej od Zawiszy i jest 10. w tabeli.

Chemik Moderator Bydgoszcz - Lech Rypin 0:2 (0:1)

Po 10 rozegranych meczach w IV lidze najlepiej z bydgoskich drużyn spisuje się BKS. Budowlani nie sprostali dzisiaj w Toruniu liderowi tabeli i przegrali z Pomorzaninem 0:2.  Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Masato Hayashi. BKS w  tabeli IV ligi jest ósmy z dorobkiem 15 punktów.

Pomorzanin Toruń - BKS Bydgoszcz 2:0 (1:0)