W meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz wygrał w Sosnowcu z CTL Zagłębie Sosnowiec 83:75.

Koszykarki Basket-25 po trzech ligowych porażkach z rzędu przełamały się i po zaciętym meczu pokonały na wyjeździe sosnowieckie Zagłębie.

Gospodynie dobrze rozpoczęły mecz. W drugiej kwarcie po "trójce" Sutherland prowadziły różnicę 9 punktów (30:21), ale wtedy bydgoszczanki zabrały się za odrabianie straty. Do remisu doprowadziła Alleyne (36:36) na dwie minuty przed przerwą. Prowadzenie Basketowi dał rzut Sobiech z rzutu wolnego (37:36) i był to moment przełomowy w meczu. Do końca spotkania bydgoszczanki nie dały sobie odebrać prowadzenia, a przewaga oscylowała od 1 do 12 punktów.

W kolejnym ligowym meczu Basket-25 zagra za dwa tygodnie w Arenie Bydgoszcz z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 20 listopada.

CTL Zagłębie Sosnowiec - Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz 75:83 (22:19, 14:21, 19:20, 20:23)

Zagłębie: Bogicević 21, January 20, Sutherland 18, Sagerer 9, Wojtala 2 oraz Zuziak 3, Wnorowska 2, Urbaniak-Dornstauder 0

Basket-25: Houser 25, Fontaine 20, Alleyne 15, Sobiech 7, Michałek 4 oraz Stankiewicz 8, Poboży 3, Zmierczak 1, Zasada 0, Szajtauer 0