Basket 25 Bydgoszcz przegrał czwarty ćwierćfinałowy mecz Energa Basket Ligi Kobiet z Pszczółką Lublin. O awansie zdecyduje piąte spotkanie, które w środę, 24 marca.

W rywalizacji między Basketem 25 Bydgoszcz a Pszczółką Lublin o awans do półfinału Energa Basket Ligi Kobiet remis 2:2. Bydgoszczanki przegrał dzisiaj czwarty mecz 71:74.

Spotkanie w Bydgoszczy było wyrównane i zacięte do samego końca. Lublinianki rozstrzygnęły je na swoją korzyść w ostatniej kwarcie. W ostatnich sekundach meczu Julie McBride miała szansę na doprowadzenie do dogrywki, ale jej rzut zza linii był niecelny. Na zwycięstwo Pszczółki najbardziej zapracowała zawodniczka Artego Bydgoszcz w latach 2017 - 2020 Jeniffer O'Neill, zdobywczyni 28 punktów.

Awans do półfinału rozstrzygnie się w piątym meczu, który 24 marca rozegrany zostanie w Lublinie.

KS Basket 25 Bydgoszcz - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 71:74 (21:15, 16:25, 15:11, 19:23)

KS Basket 25: Evans 18, Burdick 17, McBride 11, Międzik 9, Michałek 7 oraz Stankiewicz 9, Boonstra 0

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS: O'Neill 28, Bertsch 20, Fassina 11, Pavel 5, Milazzo 4 oraz Sklepowicz 3, Poboży 2, Niedźwiedzka 1, Kośla 0