Wielkie emocje przyniósł mecz Astorii z poznańskim AZS-em Politechniką. Pierwsza kwarta przebiegła dla gospodarzy znakomicie. Prowadzenie 28:16 w kolejnej kwarcie uśpiło Astorię. Zmiennicy pierwszej piątki nie byli w stanie dotrzymać kroku poznaniakom i do przerwy to goście prowadzili 1 punktem.

Przebieg drugiej połowy był podobny do pierwszej. Astoria objęła prowadzenie (59:55), ale ostatnia kwarta dostarczyła wielkie emocje. Przy stanie 75:75 na 22 sekundy przed ostatnim gwizdkiem spudłował Janowski, a piłkę dla Astorii zdobył Dumała. W ostatnich sekundach przy próbie rzutu za trzy punkty sfaulowany został Tomasz Prostak. Koszykarz Astorii powściągnął nerwy i wykorzystał trzy osobiste w 100%.

Astoria Bydgoszcz – AZS Politechnika Poznań 78:75 (28:16, 11:24, 20:15, 19:20)

Astoria: Prostak 19, Dymała 18, Laydych 10, Szyttenholm 10, Fatz 8, Kutta 5, Barszczyk 4, Krzywdziński 2, Obarek 2, Łucka 0.

AZS Politechnika: Szydłowski 15, Rostalski 10, Baszak 9, Budnikowski 9, Wielechowski 9, Janowski 8, Rutkowski 8, Rzeczkowski 5, Pawełczyk 2, Andrzejewski 0, Wiciak 0.