W zawodach City Trail onTour w Bydgoszczy wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Bieg na dystansie 5 km ukończyło blisko 500 uczestników, a na starcie na krótszych trasach stanęły setki dzieciaków, nawet poniżej 5 lat!

Zawody City Trail onTour  to cykl imprez biegowych, który co roku odbywa się w 10 miastach w ciągu 2 tygodni. W każdym z miast na starcie na różnych dystansach rywalizują biegacze duzi i mali. Do startu dopuszczeni są dzieci, nawet poniżej 5 lat. Główną konkurencją jest bieg na dystansie 5 km.

W tym roku zawody rozegrane zostały już w Lublinie, Warszawie, Olsztynie i Trójmieście. Bieg w Bydgoszczy zaplanowany został dzisiaj, jako piąty tego lata. Na starcie w Myślęcinku na polanie Różopole stanęła rekordowa liczba blisko 500 biegaczy. W biegu tym wygrał Paweł Ochal z Bydgoszczy w czasie 15:24 min. Wśród pań najszybsza była Marta Szenk, również z Bydgoszczy (17:36), która zajęła 12. miejsce w kategorii open.

Zawody w Myślęcinku rozegrane zostały na malowniczej trasie, ścieżkami Leśnego Parku. Meta biegu  zlokalizowana była na polanie Różopole.

Zanim rozegrany został bieg główny, na dystansach od 300 m do 2 km ścigały się dzieci i młodzież dopingowana przez rodziców.