Dziś (16 lipca) bydgoskie szkoły średnie ogłosiły listę wolnych miejsc. Jest ich 1 386. Uczniowie, którzy nie zostali zakwalifikowani do żadnej ze szkół mogą składać wnioski do 22 lipca w rekrutacji uzupełniającej. 

Dzisiaj o godz. 12 opublikowane zostały listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów do bydgoskich szkół średnich. Na 7784 przygotowane miejsca  obsadzonych zostało 6398. Liczba wolnych miejsc to 1386 (w tym dla absolwentów gimnazjum 655 i absolwentów szkół podstawowych 731). 512 uczniów zostało nieprzyjętych do wybranych przez siebie szkół.  Dla nich od dzisiaj do 22 lipca prowadzony będzie nabór uzupełniający, w którym będą mogli  składać wnioski do szkół, w których są wolne miejsca.

Wykaz wolnych miejsc znajduje się na stronie naborowej: https://bydgoszcz-pogim.edu.com.pl/kandydat.

Harmonogram dalszej rekrutacji:

  • od 16 lipca od godz. 12 do 22 lipca do godz. 15  – składanie wniosków  o przyjęcie do klasy I danej szkoły, w której są wolne miejsca
  • od 23 lipca  do 24 lipca – przeprowadzenie prób sprawności fizycznej i kompetencji językowych
  • 25 lipca, godz. 12 – publikacja listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej lub kompetencji językowych
  • 12 sierpnia, godz. 12 – podanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
  • od 12 sierpnia do 14 sierpnia do godz. 15 – potwierdzenie woli
  • 16 sierpnia, godz. 12 – publikacja listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych