Trener Mariusz Rumak powiedział przed sezonem, że start w I lidze będzie na początku badaniem sił zespołów. Jednak i celem Arki, i Zawiszy jest powrót do ekstraklasy.

W pierwszej połowie Arka zaskoczyła gości zdecydowaniem, Zawisza groźnie odpowiadał, ale dobrze spisywał się bramkarz gospodarzy. Już 17. minucie goście mogli prowadzić 1:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową uderzył Piotr Stawarczyk, ale Michał Nalepa intuicyjnie wybił piłkę z linii bramkowej.

Nie minęło 10 minut, a gospodarze objęli prowadzenie. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Warcholak, a Rafał Siemaszko uprzedził obrońców Zawiszy i wślizgiem wbił futbolówkę do siatki. Arka po bramce dalej szturmowała bramkę Sapeli, jednak Zawisza nie zamierzał się poddawać i kontratakował.

W 38. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Faulowany był eks-zawiszanin Paweł Abbott. Marcus Vinicius strzelił jednak słabo i w sygnalizowany sposób i bramkarz Zawiszy triumfował. Jeszcze przed przerwą do remisu mógł doprowadzić Nykiel, ale trafił piłką w poprzeczkę.

Po zmianie stron to Zawisza dyktował warunki gry. Już w 48. min. wyrównał Kamil Drygas. Jakub Smektała przedarł się przed polem karnym, podał wzdłuż linii 16 metrów, tam piłki dopadł Drygas i strzelił mocno tuż przy długim słupku bramki Jałochy.

Później oba zespoły mogły podwyższyć rezultat. Najpierw Arka mogła wrócić na prowadzenie, ale Abbott w sytuacji sam na sam strzelił prosto w Sapelę. W 72. minucie prowadzenie Zawiszy mógł dać Drygas, ale jego strzał trafił w słupek. Kilka minut później Lomski strzelił sprzed pola karnego, ale trafił w poprzeczkę. Ponownie Abbott w 88 min. mógł przechylić szalę wygranej na korzyść gospodarzy, ale nie trafił w bramkę.

Arka Gdynia – Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0)
1:0 – Siemaszko 27’
1:1 – Drygas 48’

Arka: Konrad Jałocha – Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak, Marcus Vinicius da Silva, Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa, Michał Renusz (82’ Patrik Lomski), Rafał Siemaszko (77’ Paweł Wojowski), Paweł Abbott.

Zawisza: Łukasz Sapela – Damian Ciechanowski (46’ Blazo Igumanović), Piotr Stawarczyk, Łukasz Nawotczyński, Krzysztof Nykiel (70’ Sebastian Kamiński), Kamil Drygas, Alvarinho, Maciej Kona, Szymon Lewicki, Jakub Łukowski (62’ Kamil Żylski), Jakub Smektała.

Żółte kartki: Alvarinho, Kona, Nawotczyński (Zawisza).