Mecz nie był pasjonującym widowiskiem. Od początku pierwszego seta zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy szybko uzyskanego kilkupunktowego prowadzenia nie oddali do końca. W drugim secie gra się wyrównała. Po lepszym początku Resovii Transfer ambitnie nadrobił stratę (18:18), jednak na finiszu górę wzięli rzeszowianie, a do najlepszego na parkiecie Jochena Schoepsa należało ostatnie zagranie, które przyniosło 25 punkt gospodarzom.

Trzeci set nie odmienił przebiegu spotkania. Gdy Resovia prowadziła 17:11 wiadomo było, że z Podkarpacia bydgoszczanie nawet jednego punktu nie przywiozą. Porażka spowodowała, że 5. w PlusLidze Transfer do 4. Jastrzębia traci pięć punktów.

MVP: Jochen Schoeps

Asseco Resovia Rzeszów – Transfer Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)

Resovia: Drzyzga, Penczew, Holmes, Schoeps, Buszek, Nowakowski, Ignaczak (libero) oraz Konarski

Transfer: Woicki, Cupković, Duff, Jarosz, Nally, Jurkiewicz, Bonisławski (libero) oraz Murek (libero), Gunia, Marshall, Waliński, Wolański