W meczu 27. kolejki piłkarze Chemika Moderatora przegrali w Poznaniu z rezerwami Lecha 0:4.

Pierwsza połowa nie zapowiadała wysokiej przegranej Chemika w Poznaniu. Jednak po przerwie lechici o początku przypuścili szturm na bramkę Więckowicza. Już w 48 minucie Vernon De Marco dośrodkował do Eryka Kryga, a ten wyprowadził poznanian na prowadzenie. Druga bramka padła kwadrans później po akcji  De Marco  z Jakubem Kamińskim. Zdobył ją niefortunnie Beniamin Czajka z Chemika! Filip Szymczak 4 minuty później ponownie pokonał Więckowicza, zaś na kwadrans przed końcem wynik ustalił De Marco.

Chemik po porażce pozostał na 16. miejscu w tabeli. Ma jednak tyle samo punktów co zajmująca 15. lokatę Gwardia Koszalin.

W najbliższą sobotę, 11 maja, o godz. 16.00 Chemik zmierzy się na stadionie przy Glinkach z Polonią Środa Wielkopolska.

Lech II Poznań – Chemik Moderator Bydgoszcz 4:0 (0:0)

Bramki: Eryk Kryg 48', Beniamin Czajka 62', Filip Szymczak 66', Vernon De Marco 76'

Lech II: Szymański – Wasielewski, Dudka, Pleśnierowicz (52' Nawrocki), De Marco (81' Pawlicki) – Norkowski, Kryg, Kołodziej (71' Andrzejewski) – Kaczmarek, Szymczak, Kamiński.

Chemik: Więckowicz - Włosiński, Adamenko, Czajka, Kacprzak - Maziarz, Chojnacki - Kot (81' Miłek), Mielcarek (59' Janicki), Siekirka (77' Olszewski) - Kawałek (77' Sapa).